Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W dniu 23 czerwca po mszy świętej na boisku szkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W trakcie apelu dyrektor szkoły uhonorował kolejnych uczniów tytułem „Godny zaufania”. Uczniowie otrzymali certyfikat i metalową odznakę „Godny zaufania”, którą mogą nosić przez 12 miesięcy od momentu nadania. Tytuł „Godny zaufania” otrzymali: Rozalia Samól (klasa IIIb), Julia Szczepaniak (klasa IIId), Igor Hazner (klasa IIId), Weronika Nawrocka (klasa IIId), Karolina Wadas (klasa Va), Anastazja Gross (klasa VIa) i Patrycja Wilkowska (klasa VIc).
Dyrektor przyznał Nagrody Dyrektora następującym nauczycielom: Małgorzacie Sychała (wicedyrektor szkoły), Renacie Ratajczyk, Hannie Gierlik, Annie Lisek, Dorocie Kasprzak
i Mirosławie Olszak.
Następnie dyrektor szkoły wraz wychowawcami klas czwartych, piątych i szóstych wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem. Takie świadectwo otrzymało 59 uczniów naszej szkoły (15 osób z klas czwartych, 19 z klas piątych i 25 z klas szóstych). Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk wychowawców w salach lekcyjnych.

Pan Dyrektor przypomniał, aby z letnich wakacji przesyłać do szkoły widokówki z wakacji.

Wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

 

KSIĄŻKA JEST DOBRA NA WAKACJE

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”
Wisława Szymborska

Skończył się już rok szkolny, wreszcie mamy wakacje i więcej czasu, z którym nie zawsze wiemy co zrobić. Wakacyjne dni spędzamy na luzie, ponieważ chcemy odpocząć od  tego co dotychczas robiliśmy, chcemy odpocząć od pracy i nauki.

Czytaj więcej...

„MY GODOMY PO NASZYMU” NA „WIANKACH”

W dniu 23 czerwca 2017 r. w ramach projektu „Kreatywni i wierni tradycji" odbyła się impreza pod nazwą „Wianki”, w której udział wzięła grupa „My godomy po naszymu”.
W barwnym pochodzie przemaszerowaliśmy
z ulicy Górków, ulicami Wojska Polskiego
i Jana Pawła II nad BALATON. Pochód prowadziła „Orkiestra Dęta Miejska Górka”. Nad BALATONEM były puszczane na wodę wianki. W części artystycznej wystąpiliśmy
z programem  w gwarze wielkopolskiej.

Czytaj więcej...

Wyniki całorocznego konkursu „Czy w naszej szkole są książkowe mole?”

W roku szkolnym 2016/2017 realizowana była III. edycja konkursu „Czy w naszej szkole są książkowe mole?” W konkursie udział wzięło 25 uczniów z klas IV – VI oraz 6 klas (4b, 5a, 5b, 5c, 6b, 6c).
Celem konkursu było kształcenie wrażliwości uczniów na odbiór słowa pisanego, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, zachęcanie i mobilizowanie uczniów do regularnego czytania, kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej przez kontakt z literaturą  oraz właściwe zagospodarowanie wolnego czasu.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNE WAKACJE

W ramach programu „Bezpieczne wakacje” policjanci jak co roku odwiedzili naszą szkołę. O tym jak bezpiecznie spędzić wakacje, jak zachować się na drodze, aby nie stwarzać zagrożenia, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe przekazali uczniom w naszej szkole asp. sztab. Marcin Spica i mł. asp. sztab Damian Huchrak, funkcjonariusze policji
z Rewiru Dzielnicowych w Miejskiej Górce.

Czytaj więcej...