Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „PROJEKT Z KLASĄ”

Projekt "Bliżej naszych korzeni. My godomy po naszymu.” został spośród 703 projektów zgłoszonych do konkursu z całej Polski wybrany przez Kapitułę Konkursu „Projekt z klasą”. Decyzją  Komisji Konkursowej wydawnictwa Nowa Era Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce otrzymała  grant w wysokości 1000 złotych.
Dyrektor Jarosław Latusek otrzymał dyplom za udział szkoły w konkursie natomiast opiekun projektu Mirosława Olszak otrzymała certyfikat „PROJEKTant edukacji”. Wszyscy uczniowie biorący udział  w realizacji projektu  otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Zdajemy sobie sprawę, że to nie było łatwe zadanie znaleźć się  grupie 20 szkół podstawowych i dlatego bardzo się cieszymy z wyróżnienia naszego projektu. Szkoła Podstawowa w Miejskiej Górce została umieszczona na „Mapie Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji”, znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają  o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i otrzymała tytuł „Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły”. Tytuł ten został potwierdzony specjalnym Certyfikatem oraz „wirtualną odznaką” do zamieszczenia na stronie internetowej placówki. Ten znaczek potwierdza, że nasza szkoła podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny, jest otwarta na uczniowskie inicjatywy, tworzy dobre warunki do rozwijania uczniowskich pasji, poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne   do funkcjonowania w życiu społecznym, jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.  Celem zasadniczym naszego nagrodzonego  projektu jest podtrzymywanie tradycji regionu, nabycie umiejętności posługiwania się gwarą wielkopolską , poznanie utworów pisanych gwarą, umożliwienie uczniom kontaktu z gwarą regionu, doskonalenie komunikacji werbalnej w gwarze wielkopolskiej,  kultywowanie tradycji związanych z regionem, wzmacnianie więzi z regionem wielkopolskim.
Nasza praca konkursowa "Bliżej naszych korzeni. My godomy po naszymu” opisywała projekt edukacyjny, którego realizacja już się rozpoczęła, a grant pozwoli nam na zrealizowanie wielu działań. Planujemy wzbogacić nasze zbiory, sfinalizować wyjazd do muzeum regionalnego i udział w warsztatach prowadzonych w gwarze wielkopolskiej.
Grupa projektowa: Amelia Basińska. Maja Goździk, Maria Rydzyńska, Karolina Wadas, Karina Szwarc, Julia Włodarczyk, Laura Chalecka, Aleksandra Siecla, Nikola Piasecka, Katarzyna Skrzypek, Ilona Krzyżoszczak, Wiktoria Kortylak, Patrycja Wilkowska, Jakub Barteczka i Piotr Staśkiewicz.

Opiekun projektu – Mirosława Olszak