Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informacje

E-DZIENNIK - logowanie

E-DZIENNIK - instrukcja

Plan lekcji

Plan dowozów uczniów

Zajęcia pozalekcyjne

Dla rodziców

Lista podręczników

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarz konkursów

Ochrona danych osobowych

Sprawozdanie finansowe za rok 2018

Dokumenty Szkolne

Statut szkoły

Ceremoniał szkolny

Koncepcja rozwoju szkoły

Plan pracy szkoły

Szkolny zestaw programów nauczania

Wymagania edukacyjne

Program wychowawczo - profilaktyczny

Regulaminy

Licznik odwiedzin:226054

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa dzieciom stanowi podstawowe zadanie zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli.
Z początkiem każdego roku szkolnego rozpoczynają się ogólnopolskie działania "Bezpieczna droga do szkoły". Patrole ruchu drogowego i prewencji pełnią wzmożoną służbę w rejonie placówek oświatowych celem sprawdzania i przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez uczestników.
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Rawiczu sierż. sztab. Anita Skotarek i asp. sztab. Marcinem Spica
w dniu 11.09.2020r. przeprowadzili zajęcia teoretyczno-praktyczne, których celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa uczniom udającym się na lekcje.
Z uwagi na dość nietypową sytuację spowodowaną pandemią, spotkanie odbywało się
w małych grupach z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
 Mundurowi omówili zagadnienia związane z ruchem drogowym, w tym elementarne zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym w obszarze zabudowanym i poza, kiedy nie ma chodnika lub pobocza.  Prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Poinformowali też dzieci i młodzież o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. Przedstawili kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo, jak również o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych. Podkreślili także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przestrzegali najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Szczególną  uwagę zwrócili na rowerzystów i motorowerzystów dojeżdżających do szkół, którzy niekiedy lekceważąco podchodzą do przestrzegania obowiązujących ich przepisów ruchu drogowego.
Dla pierwszoklasistów i przedszkolaków zorganizowano praktyczne ćwiczenia na pasach. Funkcjonariusze pomagali przechodzić przez jezdnię i dbali, aby każde dziecko w prawidłowy sposób reagowało na drodze.
Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się również dobrą znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, jak również znaków drogowych. Takie spotkania w naszej szkole odbywają się od wielu lat i przynoszą wymierne efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna, jaką mieli okazję sobie przypomnieć, znajdzie zastosowanie w praktyce.

Maria Burzyńska
Mariola Grobelna