Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informacje

E-DZIENNIK - logowanie

E-DZIENNIK - instrukcja

Plan lekcji

Plan dowozów uczniów

Zajęcia pozalekcyjne

Dla rodziców

Lista podręczników

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarz konkursów

Ochrona danych osobowych

Sprawozdanie finansowe za rok 2018

Dokumenty Szkolne

Statut szkoły

Ceremoniał szkolny

Koncepcja rozwoju szkoły

Plan pracy szkoły

Szkolny zestaw programów nauczania

Wymagania edukacyjne

Program wychowawczo - profilaktyczny

Regulaminy

Licznik odwiedzin:195301

„BEZPIECZNE WAKACJE”SPOTKANIE
Z POLICJANTEM

Jeszcze przed wakacjami spotkaliśmy się na boisku szkolnym, aby przypomnieć sobie wszystkie zasady bezpieczeństwa. Funkcjonariusze Policji mł.asp. Damian Huchrak i mł.asp. Roman Niwczyk w bardzo przystępny i zrozumiały sposób przedstawili je zgromadzonym uczniom. Przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, omówili, jak należy zachować się na jezdni
i chodniku.
Opowiedzieli nam o niebezpieczeństwach, jakie mogą nas spotkać w czasie prac polowych, o skutkach jazdy na rowerze bez kasku oraz w sposób niezgodny z przeznaczeniem roweru. Policjanci wspomnieli również o skutkach braku odblasków po zmroku.
Przestrzegali również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Ostrzegali przed substancjami psychoaktywnymi. Informował o sposobach zachowania i wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń. Przestawili zasady bezpieczeństwa w czasie kontaktów z nieznajomymi, bezpiecznego korzystania z Internetu oraz w czasie rozmów przez telefon komórkowy czy na  portalach społecznościowych.
Również  ostatnie wydarzenia mające miejsce w kraju na terenie szkół  zaniepokoiły wszystkich. Dbając o bezpieczeństwo dzieci i nas samych policjanci poinformowali uczniów w jaki sposób reagować i gdzie zgłaszać o zaistniałych zagrożeniach.
Na zakończenie spotkania mundurowi życzyli całej społeczności szkolnej udanych wakacji i szczęśliwego powrotu we wrześniu do szkoły. Dzieci podziękowały za wizytę i cenne informacje.
Wierzymy, że rady policjantów na długo pozostaną w naszej pamięci i będziemy wcielać je w życie unikając sytuacji niebezpiecznych.

M. Burzyńska, E. Mikołajczak