Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„BEZPIECZNE WAKACJE”SPOTKANIE
Z POLICJANTEM

Jeszcze przed wakacjami spotkaliśmy się na boisku szkolnym, aby przypomnieć sobie wszystkie zasady bezpieczeństwa. Funkcjonariusze Policji mł.asp. Damian Huchrak i mł.asp. Roman Niwczyk w bardzo przystępny i zrozumiały sposób przedstawili je zgromadzonym uczniom. Przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, omówili, jak należy zachować się na jezdni
i chodniku.
Opowiedzieli nam o niebezpieczeństwach, jakie mogą nas spotkać w czasie prac polowych, o skutkach jazdy na rowerze bez kasku oraz w sposób niezgodny z przeznaczeniem roweru. Policjanci wspomnieli również o skutkach braku odblasków po zmroku.
Przestrzegali również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Ostrzegali przed substancjami psychoaktywnymi. Informował o sposobach zachowania i wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń. Przestawili zasady bezpieczeństwa w czasie kontaktów z nieznajomymi, bezpiecznego korzystania z Internetu oraz w czasie rozmów przez telefon komórkowy czy na  portalach społecznościowych.
Również  ostatnie wydarzenia mające miejsce w kraju na terenie szkół  zaniepokoiły wszystkich. Dbając o bezpieczeństwo dzieci i nas samych policjanci poinformowali uczniów w jaki sposób reagować i gdzie zgłaszać o zaistniałych zagrożeniach.
Na zakończenie spotkania mundurowi życzyli całej społeczności szkolnej udanych wakacji i szczęśliwego powrotu we wrześniu do szkoły. Dzieci podziękowały za wizytę i cenne informacje.
Wierzymy, że rady policjantów na długo pozostaną w naszej pamięci i będziemy wcielać je w życie unikając sytuacji niebezpiecznych.

M. Burzyńska, E. Mikołajczak