Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informacje

E-DZIENNIK - logowanie

E-DZIENNIK - instrukcja

Plan lekcji

Plan dowozów uczniów

Zajęcia pozalekcyjne

Dla rodziców

Lista podręczników

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarz konkursów

Ochrona danych osobowych

Sprawozdanie finansowe za rok 2018

Dokumenty Szkolne

Statut szkoły

Ceremoniał szkolny

Koncepcja rozwoju szkoły

Plan pracy szkoły

Szkolny zestaw programów nauczania

Wymagania edukacyjne

Program wychowawczo - profilaktyczny

Regulaminy

Licznik odwiedzin:187589

TANGRAMY UKŁADAMY

W dniu 25 marca 2019 w Szkole Podstawowej w Jutrosinie odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny TANGRAM MATEMATYCZNY.
Tangram to starożytna chińska układanka. Tangram tworzy kwadrat składający się z siedmiu części (wielokątów), z których każda część nazywana jest kamykiem lub tanem. Celem gry jest ułożenie przedstawionych figur geometrycznych z dostępnych części tangramu w taki sposób, aby wykorzystać wszystkie części, które muszą do siebie przylegać, ale nie mogą na siebie nachodzić.
Bardzo dobrze z układaniem tangramów poradzili sobie uczniowie naszej szkoły. Wszyscy zajęli miejsca medalowe. W kategorii klas ósmych i klas trzecich gimnazjum pierwsze miejsce zajął Jakub Barteczka z klasy 8c, w kategorii klas szóstych i siódmych drugie miejsce zajęła Zofia Kempa z klasy 7a, a kategorii klas czwartych i piątych trzecie miejsce zajęła Weronika Nawrocka z klasy 5d.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Renata Ratajczyk