Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Archiwum Aktualności Rok 2018/19

Cz. 2 „KOLOROWY ROK W KLASACH 1-3”

Wspominaliśmy już o tym pod koniec pierwszego półrocza, jednak dla przypomnienia…Zabawa polega na tym, że uczniowie klas I, II i III,  w wyznaczoną środę miesiąca zakładają ubrania w określonym, wcześniej zaplanowanym kolorze. Zabawę rozpoczęliśmy od października, który miał przypisany kolor brązowy. Kolejno: listopad-fioletowy, grudzień-czerwony oraz styczeń-biały.

Czytaj więcej...

„PRZYJACIELE ZIPPIEGO”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy 2a rozpoczęli realizację programu promującego zdrowie, odporność psychiczną i dobre samopoczucie małych dzieci, pt. „Przyjaciele Zippiego”. Poprzez słuchanie opowiadań, wykonywanie ćwiczeń, dzieci uczyły się, jak znaleźć swoje własne rozwiązania problemów, zachęcane były do rozmawiania o swoich uczuciach.

Czytaj więcej...

LIGA ORTOGRAFICZNA KLAS SIÓDMYCH

Przez cały rok szkolny 2018/2019 trwała liga ortograficzna. Wzięło w niej udział dziewięcioro uczniów klas siódmych wybranych przez swoich nauczycieli języka polskiego.
Pisali oni raz w miesiącu test ortograficzny (wyrazy z lukami do uzupełnienia). Za poszczególne miejsca w każdym z testów była przyznawana odpowiednia liczba punktów.

Czytaj więcej...

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W piątek 7 czerwca uczennice naszej szkoły - Zofia Kempa, Julia Potrzak oraz Aleksandra Szwarc wzięły udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym O Pióro Burmistrza Miejskiej Górki. Główną nagrodę i I miejsce zdobyła Zosia Kempa z kl. VIIa, II miejsce zajęła Julia Potrzak z kl. Va.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Romana Musioł

Szkolny Konkurs Historyczny 2019

W dniu 6 czerwca 2019 r. odbył się szkolny konkurs historyczny w klasach 6-8. Ogółem
w konkursie wzięło udział 24 uczniów. Wyniki przedstawiają się następująco:

Czytaj więcej...

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

Uczniowie z klasy 6a i 6b wraz ze swoimi opiekunami wybrali się na wycieczkę do lasu. Pod opieką pana leśnika dzieci przeżyły wspaniałą lekcję przyrody na świeżym powietrzu. Uczniowie utrwalili sobie informacje i wiadomości o lesie. Podczas spaceru rozpoznawały drzewa liściaste i iglaste, utrwalały nazwy i gatunki zwierząt mieszkających w lesie.

Czytaj więcej...

WYMIANA POCZTÓWKOWA

Akcja, do której w roku szkolnym 2018/2019 przystąpiła klasa 2a, 2c oraz oddział przedszkolny dobiegła końca. Polegała ona na wymianie pocztówek z innymi przedszkolami oraz szkołami z całej Polski. Udział w akcji rozpoczęliśmy od wysłania kilku pocztówek.

Czytaj więcej...

KRAINA CZARÓW

Z okazji Dnia Dziecka w poniedziałek 03.06.2019 r. klasa I b wraz z wychowawczynią oraz dwójką opiekunów pojechała do ,,Krainy Czarów" w Ostrowie Wielkopolskim.
Na miejscu dzieci zostały zawiezione przez Magiczny Pociąg, gdzie mogły skorzystać
z salonu gier.

Czytaj więcej...

PROJEKT PODRÓŻE Z MARIĄ KONOPNICKĄ”

Nasz oddział przedszkolny wziął udział w ogólnopolskim projekcie Podróże z Marią Konopnicką. Projekt skierowany był do placówek przedszkolnych oraz oddziałów   przedszkolnych przy szkołach im. Marii Konopnickiej z całej Polski. W dniu rozpoczęcia projektu, pierwsza placówka z listy otrzymała od autorek projektu literaturę Marii Konopnickiej oraz księgę podróży.

Czytaj więcej...