Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informacje

E-DZIENNIK - logowanie

E-DZIENNIK - instrukcja

Plan lekcji

Plan dowozów uczniów

Zajęcia pozalekcyjne

Dla rodziców

Lista podręczników

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarz konkursów

Ochrona danych osobowych

Sprawozdanie finansowe za rok 2018

Dokumenty Szkolne

Statut szkoły

Ceremoniał szkolny

Koncepcja rozwoju szkoły

Plan pracy szkoły

Szkolny zestaw programów nauczania

Wymagania edukacyjne

Program wychowawczo - profilaktyczny

Regulaminy

Licznik odwiedzin:219909

Archiwum Aktualności Rok 2016/17

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W dniu 23 czerwca po mszy świętej na boisku szkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W trakcie apelu dyrektor szkoły uhonorował kolejnych uczniów tytułem „Godny zaufania”. Uczniowie otrzymali certyfikat i metalową odznakę „Godny zaufania”, którą mogą nosić przez 12 miesięcy od momentu nadania. Tytuł „Godny zaufania” otrzymali: Rozalia Samól (klasa IIIb), Julia Szczepaniak (klasa IIId), Igor Hazner (klasa IIId), Weronika Nawrocka (klasa IIId), Karolina Wadas (klasa Va), Anastazja Gross (klasa VIa) i Patrycja Wilkowska (klasa VIc).
Dyrektor przyznał Nagrody Dyrektora następującym nauczycielom: Małgorzacie Sychała (wicedyrektor szkoły), Renacie Ratajczyk, Hannie Gierlik, Annie Lisek, Dorocie Kasprzak
i Mirosławie Olszak.
Następnie dyrektor szkoły wraz wychowawcami klas czwartych, piątych i szóstych wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem. Takie świadectwo otrzymało 59 uczniów naszej szkoły (15 osób z klas czwartych, 19 z klas piątych i 25 z klas szóstych). Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk wychowawców w salach lekcyjnych.

Pan Dyrektor przypomniał, aby z letnich wakacji przesyłać do szkoły widokówki z wakacji.

Wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

 

KSIĄŻKA JEST DOBRA NA WAKACJE

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”
Wisława Szymborska

Skończył się już rok szkolny, wreszcie mamy wakacje i więcej czasu, z którym nie zawsze wiemy co zrobić. Wakacyjne dni spędzamy na luzie, ponieważ chcemy odpocząć od  tego co dotychczas robiliśmy, chcemy odpocząć od pracy i nauki.

Czytaj więcej...

„MY GODOMY PO NASZYMU” NA „WIANKACH”

W dniu 23 czerwca 2017 r. w ramach projektu „Kreatywni i wierni tradycji" odbyła się impreza pod nazwą „Wianki”, w której udział wzięła grupa „My godomy po naszymu”.
W barwnym pochodzie przemaszerowaliśmy
z ulicy Górków, ulicami Wojska Polskiego
i Jana Pawła II nad BALATON. Pochód prowadziła „Orkiestra Dęta Miejska Górka”. Nad BALATONEM były puszczane na wodę wianki. W części artystycznej wystąpiliśmy
z programem  w gwarze wielkopolskiej.

Czytaj więcej...

Wyniki całorocznego konkursu „Czy w naszej szkole są książkowe mole?”

W roku szkolnym 2016/2017 realizowana była III. edycja konkursu „Czy w naszej szkole są książkowe mole?” W konkursie udział wzięło 25 uczniów z klas IV – VI oraz 6 klas (4b, 5a, 5b, 5c, 6b, 6c).
Celem konkursu było kształcenie wrażliwości uczniów na odbiór słowa pisanego, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, zachęcanie i mobilizowanie uczniów do regularnego czytania, kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej przez kontakt z literaturą  oraz właściwe zagospodarowanie wolnego czasu.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNE WAKACJE

W ramach programu „Bezpieczne wakacje” policjanci jak co roku odwiedzili naszą szkołę. O tym jak bezpiecznie spędzić wakacje, jak zachować się na drodze, aby nie stwarzać zagrożenia, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe przekazali uczniom w naszej szkole asp. sztab. Marcin Spica i mł. asp. sztab Damian Huchrak, funkcjonariusze policji
z Rewiru Dzielnicowych w Miejskiej Górce.

Czytaj więcej...

ZWYCIĘSTWO NAUCZYCIELI

W Szkole Podstawowej w Miejskiej Górce po raz trzeci odbył się mecz w tenisie stołowym między nauczycielami a uczniami. Rozegrano pięć spotkań: dwa single i trzy pojedynki deblowe. Grano do 11 punktów. Każdy mecz rozgrywano do dwóch wygranych setów. Po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu wygrała drużyna  nauczycieli 3-2.

Czytaj więcej...

KOMPUTEROWE RYSUNKI DRUGOKLASISTÓW

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas drugich uczęszczający do świetlicy szkolnej doskonalili umiejętność rysowania w programie komputerowym Paint. Najładniejsze prace można obejrzeć w zakładce „Galeria”.
Pomysłodawcą przedsięwzięcia był wychowawca świetlicy Arkadiusz Kaczmarek.

Arkadiusz Kaczmarek

PRZEDWAKACYJNA WYCIECZKA

Uczniowie klasy 5b w środę 14 czerwca wybrali się na kolejną wycieczkę pociągiem. Tym razem celem podróży był Wrocław. Zwiedzaliśmy stolicę Dolnego Śląska z nieco innej perspektywy – jeździliśmy po mieście meleksami, czyli małymi elektrycznymi pojazdami. Towarzyszył nam przewodnik, dzięki któremu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat tego pięknego miasta.

Czytaj więcej...

NIEPOKONANI

W roku szkolnym 2016/ 2017 w szkolnej świetlicy powstała drużyna w piłce nożnej. - Początkowo uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej rozgrywali mecze między sobą, ale widząc ich talent itd. postanowiłem, że rozegrają mecze ze starszymi kolegami. Tak powstała  świetlicowa drużyna piłkarska składająca się głównie z uczniów klas trzecich, ale należy do niej również trzech chłopców
z młodszych klas.

Czytaj więcej...