Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nauczyciele Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej są przeciwni włączeniu szkoły do zespołu szkół

Załącznik do uchwały Rady Pedagogicznej
z dnia 6 marca 2019 roku
Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce

W związku z podjętą przez Burmistrza Miejskiej Górki inicjatywą przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce poprzez włączenie jej z dniem 1 września 2019 roku do struktur Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce ( Pismo do rodziców uczniów CUW.0123.2.2019 z dnia 18.02.2019 roku) oraz podjętą w związku z tym przez Radę Miejską w Miejskiej Górce uchwałą z dnia 27 lutego 2019 roku w sprawie zamiaru włączenia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce do Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce, realizując obowiązek kierowania się dobrem uczniów, troską o ich zdrowie i bezpieczeństwo, Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce negatywnie opiniuje zamiar włączenia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce do Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce. Rada Pedagogiczna nie zgadza się z argumentami zawartymi w uzasadnieniu ww. uchwały oraz z niedopuszczalną formą wprowadzenia zmian, bez wcześniejszego zasięgnięcia opinii w tak ważnej kwestii. Swoje stanowisko i uwagi zawieramy w poniższych punktach.

  1. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce ma swoją historię, przez lata wypracowała swoją tożsamość i tradycje. Szkoła ma patrona,  sztandar, ceremoniał szkolny, logo, chór szkolny „Metrum”, przyznaje środowiskowe tytuły „Przyjaciel szkoły” i „Godny Zaufania”. Mamy w pełni uzasadnione obawy, że włączenie w zespół spowoduje zaprzepaszczenie naszego wieloletniego dorobku.

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE KONKURSU LITERACKIEGO „OPOWIEM CI O MOJEJ OJCZYŹNIE”

8 marca 2019 roku, podczas apelu z okazji „Dnia Kobiet”, nastąpiło podsumowanie Szkolnego Konkursu Literackiego „Opowiem Ci o mojej ojczyźnie”. Organizatorzy ogłosili wyniki oraz wręczyli nagrody laureatom. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości literackiej wśród uczniów, zainteresowanie młodzieży historią regionu, tworzenie trwałej więzi z własnym środowiskiem.

Czytaj więcej...

MAŁE ŚLEDZTWO W WIELKIEJ SPRAWIE

W dniu 11 marca 2019 roku klasy 1a i 1b wzięły udział w bezpłatnym spektaklu pt. „Małe śledztwo w wielkiej sprawie”.
Koszt jego realizacji poniesiony jest przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego w ramach działań edukacyjnych w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami.

Barbara Rosik, Dorota Malcherek

ELIMINACJE DO MISTRZOSTW POWIATU RAWICKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ

W dniach 12, 13 i 14 lutego 2019r. Szkoła Podstawowa w Miejskiej Górce po raz pierwszy była organizatorem zawodów sportowych w nowej Hali Widowiskowo – Sportowej. Dzięki temu, że posiadamy pełnowymiarową salę sportową mogliśmy zaprosić zawodników ze szkół w Jutrosinie, Chojnie, Pakosławiu, Szkaradowie, Sowach, Dubinie na Eliminacje do Mistrzostw Powiatu Rawickiego w Piłce Ręcznej.

Czytaj więcej...

ZABAWA KARNAWAŁOWA W 2A

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W czwartek, 28 lutego 2019r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klasy IIa. Na ten dzień klasa zamieniła się w salę balową, drugoklasiści przybyli na zabawę w pięknych
i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie.

Czytaj więcej...