Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SUKCES PATRYCJI

2 października 2018r. uczniowie naszej szkoły startowali w zawodach sportowych. Najlepiej zaprezentowała się Patrycja Wilkowska, która na dystansie 1600 metrów przebiegła jako II, tym samym wywalczyła sobie udział
w zawodach sportowych na etapie wojewódzkim.

Sławomir Polowczyk

SZKOLNE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM

W Szkole Podstawowej w Miejskiej Górce odbyły się szkolne zawody w tenisie stołowym w kategorii chłopców i dziewcząt. Uczestniczyło w nich 12 uczniów: 8 chłopców i 4 dziewczęta.
,,W kategorii chłopców zawody składały się
z dwóch części.
W pierwszym etapie rozgrywek grano systemem pucharowym do dwóch wygranych setów do 11 punktów.

Czytaj więcej...

KLOCKI LEGO...

W dniu 26 września 2018 r. w sali nr 1
w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce odbyły się warsztaty zabytkowej architektury sakralnej powiatu rawickiego, mające na celu rozwijanie wyobraźni, sprawności manualnej, koordynacji wzrokowej, kreatywności, wiedzy historycznej jak również pogłębianie uczuć religijnych czyli łączenie codzienności z duchowością. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy II b. Zajęcia prowadził Pan "KLOCEK".

Czytaj więcej...

WIZYTA PSZCZELARZA W SZKOLE

25 września w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z panią pszczelarz Justyną Bednarek.
Pani Justyna opowiadała dzieciom o życiu, zwyczajach i pracy pszczół.
Dzieci z bliska obejrzały ul, przyrządy jakimi
w swojej pracy posługuje się pszczelarz: (ubranie, dymkę, ramkę). Uczniowie poznali również produkty wytworzone przez pszczoły – pyłek, wosk, miód.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej w Rawiczu odwiedzili
w dniu 14.09.2018r. uczniów i przedszkolaków z SP Miejska Górka. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” przypominali najmłodszym podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Policjanci omawiali też podstawowe znaki drogowe.

Czytaj więcej...