Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„DZIEŃ Z KSIĄŻKĄ”

Królewna Śnieżka, Ania z Zielonego Wzgórza, Janko Muzykant, Hermiona, Harry Potter
i wiele, wiele innych. To postacie, które można było spotkać w naszej szkole we wtorek,
27 listopada. Tego dnia odbył się pierwszy dzień tematyczny w ramach całorocznego konkursu „Klasa na medal”. Zadaniem zainteresowanych uczniów było przebranie się za swojego ulubionego bohatera książki lub zachęcanie do czytania książek według własnego pomysłu.

Czytaj więcej...

EKSPERYMENT W 2A

Uczniowie klasy 2a są bardzo ciekawscy
i dociekliwi, interesują się mnóstwem rzeczy, dopytują jak działają różne przedmioty.
Aby rozbudzić ciekawość i przybliżyć prawa rządzące światem wykonali kilka doświadczeń, m.in. „Lampa lawa” gdzie podziwiali kolorowe bąbelki, które opadając na dno wchodziły
w reakcję z sodą i ponownie pieniły się do góry.

Czytaj więcej...

„PIOTRUŚ PAN I PIRACI”

Dnia 26 listopada uczniowie klas O-III naszej szkoły wybrali się na spektakl teatralny
pt. „Piotruś Pan i piraci”. Przedstawienie
w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa odbyło się w Domu Kultury w Rawiczu. Przepełniona humorem sytuacyjnym i słownym akcja oraz wspaniałe dekoracje pozwoliły choć na chwilę przenieść się do magicznej krainy marzeń i przeżywać niezwykłe przygody tytułowego bohatera.

Dorota Skrzypczak-Zelek

W związku z Dniem Książki klasa 4Z zaprasza wszystkie chętne osoby do skorzystania z Fotobudki ustawionej na parterze szkoły.
Podczas przerw będzie można zrobić sobie zdjęcie indywidualne, grupowe, w przebraniu, w towarzystwie swojej ulubionej książki lub z wybranym hasłem z tablicy.

Zapraszamy!

LAPBOOKI NA MATEMATYCE W KLASIE 5A – CIEKAWY SPOSÓB NA POWTÓRZENIE WIADOMOŚCI

Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której można umieszczać wiadomości na wybrany temat. Informacje mogą być umieszczone w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach, kopertach lub na karteczkach. Lapbook można w każdym momencie rozbudować lub wzbogacić.

Czytaj więcej...