Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SŁODKI ZAJĄCZEK

Dnia 14 kwietnia 2019 roku wspólnie
z rodzicami i uczniami klasy 1a udaliśmy się
do Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej Mały Dworek w Łaszczynie.
W ramach akcji „Słodki zajączek” obdarowaliśmy wychowanków zebranymi przez uczniów naszej szkoły słodyczami i środkami czystości.

Barbara Rosik

VII MIĘDZYGMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS V

Niezmiernie miło nam ogłosić siódmą już edycję Międzygminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas V z Gminy Miejska Górka i z Gminy Krobia. Konkurs współorganizujemy ze Szkołą Podstawową
w Nieparcie. Zmagania językowe odbędą się
w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce we wtorek
14 maja 2019 roku o godzinie 13:30.

Czytaj więcej...

Nauczyciele Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej są przeciwni włączeniu szkoły do zespołu szkół

Załącznik do uchwały Rady Pedagogicznej
z dnia 6 marca 2019 roku
Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce

W związku z podjętą przez Burmistrza Miejskiej Górki inicjatywą przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce poprzez włączenie jej z dniem 1 września 2019 roku do struktur Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce ( Pismo do rodziców uczniów CUW.0123.2.2019 z dnia 18.02.2019 roku) oraz podjętą w związku z tym przez Radę Miejską w Miejskiej Górce uchwałą z dnia 27 lutego 2019 roku w sprawie zamiaru włączenia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce do Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce, realizując obowiązek kierowania się dobrem uczniów, troską o ich zdrowie i bezpieczeństwo, Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce negatywnie opiniuje zamiar włączenia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce do Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce. Rada Pedagogiczna nie zgadza się z argumentami zawartymi w uzasadnieniu ww. uchwały oraz z niedopuszczalną formą wprowadzenia zmian, bez wcześniejszego zasięgnięcia opinii w tak ważnej kwestii. Swoje stanowisko i uwagi zawieramy w poniższych punktach.

  1. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce ma swoją historię, przez lata wypracowała swoją tożsamość i tradycje. Szkoła ma patrona,  sztandar, ceremoniał szkolny, logo, chór szkolny „Metrum”, przyznaje środowiskowe tytuły „Przyjaciel szkoły” i „Godny Zaufania”. Mamy w pełni uzasadnione obawy, że włączenie w zespół spowoduje zaprzepaszczenie naszego wieloletniego dorobku.

Czytaj więcej...

TANGRAMY UKŁADAMY

W dniu 25 marca 2019 w Szkole Podstawowej w Jutrosinie odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny TANGRAM MATEMATYCZNY.
Tangram to starożytna chińska układanka. Tangram tworzy kwadrat składający się z siedmiu części (wielokątów), z których każda część nazywana jest kamykiem lub tanem. Celem gry jest ułożenie przedstawionych figur geometrycznych z dostępnych części tangramu w taki sposób, aby wykorzystać wszystkie części, które muszą do siebie przylegać, ale nie mogą na siebie nachodzić.

Czytaj więcej...

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY Z KANGUREM

W pierwszy dzień wiosny 60 uczniów naszej szkoły brało udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Uczniowie rozwiązywali testy w czterech kategoriach: Żaczek dla klas drugich, Maluch dla klas trzecich i czwartych, Beniamin dla klas piątych i szóstych oraz Kadet dla klas siódmych i ósmych.

Czytaj więcej...