Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

LEKCJE INNE NIŻ ZWYKLE

Uczniowie klasy IIIc, w czerwcu dwa dni spędzili na lekcjach w terenie. Biorąc pod uwagę, że kontakt z naturą i jej rzeczywisty charakter mają decydujące znaczenie dla rozwoju człowieka, trzecioklasiści zabrali koce
i udali się na piknik „Nad Balaton”.
Nie tylko zrelaksowali się podczas wsłuchiwania się w odgłosy natury, ale także wspólnie zaśpiewali, poznane podczas lekcji muzyki piosenki, do których kolega Bartosz Skupin przygrywał na gitarze.
Innego dnia pojechali do wsi Piaski, gdzie można zachwycić się przyrodą, ciszą i życzliwością mieszkańców. Oprócz pieczenia kiełbasek odbyły się wspólne gry i zabawy. Niebywałą atrakcją było dla dzieci malowanie twarzy, a także obserwacja drzewek, które należą do dzieci z Piasków. Te od najmłodszych lat uczą się, jakie dobra można pozyskiwać z nasion. Każde z nich posiada na wsi swoje, podpisane drzewo
o które musi dbać.
Zajęcia spędzone na powietrzu pozwoliły dzieciom zaobserwować przyrodę, a także przypomniały o przestrzeganiu zasad i słuchaniu poleceń. Trzecioklasistom towarzyszyła radość i swoboda. Na koniec uczniowie nie zapomnieli posprzątać terenu.
Uczniowie wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują pani sołtys Teresie Skrzypczak za miłe przyjęcie, pyszne soki i upominki dla każdego z uczestników w postaci sadzonek roślin.

Dorota Skrzypczak-Zelek