Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

V Konkurs Żywej Piosenki

V Konkurs Żywej Piosenki

18 listopada w Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie odbył się już V Konkurs Żywej Piosenki!!! Poziom konkursu w tym roku był bardzo wysoki, jurorzy oceniali uczestników poda kątem możliwości i umiejętności wokalnych, doboru repertuaru, dykcji, rytmiki oraz ogólnego wyrazu scenicznego.

Czytaj więcej...

WARSZTATY MUZYCZNO - RYTMICZNE

WARSZTATY MUZYCZNO - RYTMICZNE

14 listopada 2017r. chórzyści Metrum wzięli udział w warsztatach muzyczno - rytmicznych prowadzonych przez panią Gabrielę Augustyniak.
Warsztaty odbyły się w ramach uczestnictwa chóru w ogólnopolskim programie "Śpiewająca Polska" Akademii Chóralnej. Pani Augustyniak już drugi raz prowadziła zajęcia z naszymi chórzystami, w tym roku oprócz zabawy muzycznej z szarfami były również klawesy oraz marakasy.

Katarzyna Maciejak

RAJD NIEPODLEGŁOŚCI

RAJD NIEPODLEGŁOŚCI

W tegorocznych obchodach Święta Niepodległości w ramach „XIV Rowerowego Rajdu Niepodległości" jak co roku wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce. Najpierw
o godz. 9.30 sprzed Ośrodka Kultury, Sportu
i Aktywności Lokalnej kilkudziesięcioosobowa grupa rowerzystów mimo niesprzyjającej aury wyruszyła na trasę rajdu, która biegła miejscami pamięci narodowej.

Czytaj więcej...

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Przeszłość zachowana w pamięci staje się teraźniejszością” - Tadeusz Kotarbiński

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada br. uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w uroczystym apelu, by uczcić
99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu
i wyprowadzeniu sztandaru szkoły, nastąpiła krótka, wzruszająca lekcja historii.

Czytaj więcej...

DEMONY NA PODIUM

DEMONY NA PODIUM

W dniach 20-22.10.2017 r. najmłodsza drużyna Towarzystwa Sympatyków Baseballu Demony uczestniczyła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Jest to najważniejsza impreza baseballowa dla tej kategorii wiekowej (9-12 lat.)
W mistrzostwach uczestniczyło pięć zespołów – Waleczni Przemków, UKS ZSZ Wołów, UKS Wilki Witnica, KSB Wrocław, TSB Demony Miejska Górka.

Czytaj więcej...