Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KSIĄŻKA JEST DOBRA NA WAKACJE

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”
Wisława Szymborska

Skończył się już rok szkolny, wreszcie mamy wakacje i więcej czasu, z którym nie zawsze wiemy co zrobić. Wakacyjne dni spędzamy na luzie, ponieważ chcemy odpocząć od  tego co dotychczas robiliśmy, chcemy odpocząć od pracy i nauki.
Mamy więcej czasu na przebywanie z bliskimi, koleżankami, kolegami. Mamy też na pewno czas na czytanie książek. Pojawia się jednak pytanie: jaką książkę wziąć w wakacyjną podróż, jaka książka jest dobra w góry, a jaka na plażę? A więc … pakujemy do torby kocyk, krem do opalania, okulary przeciwsłoneczne i jedziemy na plażę. No i oczywiście bierzemy książkę. Jeżli nie wiesz co zabrać do czytania spójrz na wykaz lektur na nowy rok szkolny. Może coś ciekawego dla siebie wybierzesz. Lektura czytana w wakacje, w czasie wolnym  na pewno będzie przez ciebie inaczej odebrana niż wtedy, kiedy czytasz ją w roku szkolnym, kiedy masz wiele innych rzeczy do zrobienia. Relaksując się i popijąc  sobie soczek lub zajadając pyszne lody możesz razem z bohaterami lektur  przeżyć wspaniałe przygody. Pamiętaj, że czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, rozwija umiejętność wysławiania się i rozpoznawania własnych emocji. Czytanie, jak powiedziała Wisława Szymborska, to najpiękniejsza zabawa. Baw się i czytaj. Czytaj nawet w wakacje, na pewno ci się to opłaci.

Mirosława Olszak

Pobierz załączniki:
Lektury – klasa 4
Lektury – klasa 5
Lektury – klasa 6
Lektury – klasa 7