Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

BEZPIECZNE WAKACJE

W ramach programu „Bezpieczne wakacje” policjanci jak co roku odwiedzili naszą szkołę. O tym jak bezpiecznie spędzić wakacje, jak zachować się na drodze, aby nie stwarzać zagrożenia, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe przekazali uczniom w naszej szkole asp. sztab. Marcin Spica i mł. asp. sztab Damian Huchrak, funkcjonariusze policji
z Rewiru Dzielnicowych w Miejskiej Górce.
Policjanci omówili z uczniami  zasady bezpiecznego poruszania się na drodze
i właściwego przechodzenia przez jezdnię, ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców, jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie zbliżających się wakacji. Mundurowi przestrzegali także uczniów przed zabawami z obcymi zwierzętami, a także prezentował dzieciom postawę, jaką należy przyjąć kiedy zwierzę atakuje. Przypominali o tym, jak zachować się w sytuacjach trudnych, o zachowaniu własnego bezpieczeństwa, powiadomieniu odpowiednich służb pod numerami alarmowymi. Dyrektor szkoły Jarosław Latusek wraz z panią Mariolą Grobelną wręczyli uczniom nowe Karty rowerowe gratulowali ich zdobycia. Na zakończenie wizyty policjanci życzyli wszystkim dzieciom udanych i bezpiecznych wakacji.

Maria Burzyńska
Elżbieta Mikołajczak