Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

X TURNIEJ RECYTATORSKI LITERATURY POLSKIEJ IM. JANA PAWŁA II

10 października 2018 r. w Muzeum Ziemi Jutrosińskiej odbyła się dziesiąta edycja Turnieju Recytatorskiego Literatury Polskiej im. Jana Pawła II pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Jutrosin. Uczestnicy prezentowali poezję Karola Wojtyły/św. Jana Pawła II lub innych autorów poświęcone pamięci wybitnego Polaka.

Czytaj więcej...

KSIĄŻKA NA WAKACJE

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”
Wisława Szymborska

Skończył się kolejny rok szkolny i wreszcie mamy wakacje. Wakacyjne dni spędzamy na luzie, ponieważ chcemy odpocząć od  tego co dotychczas robiliśmy, chcemy odpocząć przede wszystkim  od pracy i nauki. Mamy więcej czasu na przebywanie z bliskimi, koleżankami, kolegami, ale mamy też więcej czasu, z którym nie zawsze wiemy co zrobić. A może to czas na czytanie książek?

Czytaj więcej...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W dniu 22 czerwca po mszy świętej na boisku szkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. W trakcie apelu dyrektor szkoły uhonorował kolejnych uczniów tytułem „Godny zaufania”. Uczniowie otrzymali certyfikat i metalową odznakę „Godny zaufania”, którą mogą nosić przez 12 miesięcy od momentu nadania. Tytuł „Godny zaufania” otrzymały: Karolina Wadas (klasa VIa)
i Karolina Krawczyk (klasa VIa).
Dyrektor przyznał Nagrody Dyrektora następującym nauczycielom odchodzącym na emeryturę: pani mgr Jolancie Mateckiej i pani mgr Marii Zielińskiej. Pożegnał również panią mgr Marzenę Nowak kończąca pracę w naszej szkole.
Następnie dyrektor szkoły wraz wychowawcami klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem. Takie świadectwo otrzymało 84 uczniów naszej szkoły. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk wychowawców w salach lekcyjnych.

Pan Dyrektor przypomniał, aby z letnich wakacji przesyłać do szkoły widokówki z wakacji.

Wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

 

GRUPA „MY GODOMY PO NASZYMU” ZAPROSIŁA DO SZKOŁY GOŚCI

Na zakończenie naszych działań w roku szkolnym 2017/2018 zaprosiliśmy gości, aby zaprezentować nasz dorobek i dokonać podsumowania projektu „My godomy po naszymu”, którego celem zasadniczym jest podtrzymywanie tradycji regionu, nabycie umiejętności posługiwania się gwarą wielkopolską.

Czytaj więcej...