Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KONKURS RECYTATORSKI „ WIOSNA, WIOSENKA”

Dnia 11.05.2016r. w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej
w Miejskiej Górce odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „ Wiosna, wiosenka”, którego organizatorami były E. Mikołajczak
i I. Heinze. W tym roku organizatorki postanowiły uatrakcyjnić występy. Dzieci przygotowały wierszyk o wiośnie z osobą dorosła. Do konkursu zgłosiło się dziewięcioro przedszkolaków, 8 z mamą i 1 z babcią.
Dzieci wspólnie z mamami i babcią recytowały dowolnie wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się kolorowymi, pięknie ozdobionymi strojami, pomysłowymi rekwizytami (można było zobaczyć słodki pączki, wiosenne kwiaty, kolorowe wianki, kapelusze) oraz właściwą mimiką.
Występom towarzyszyły ogromne emocje, dzieci, mamy i babcia z przejęciem odrywały swoje role i bardzo przeżywały występy.
Również organizatorki zaskoczyli wszystkich , recytując wspólnie z p. Dawidem i p. Emilią wiersz pt. „ Idzie wiosna”, za co obdarowani zostali przez komisję nagrodami książkowymi dla dzieci.
W przerwie, gdy komisja obradowała przedszkolaki bawiły się przy piosenkach „ Maszeruje wiosna, krasnoludki, była sobie żabka mała’, rozwiązywali zagadki o wiośnie.
Komisja w składzie: p. dyrektor J. Latusek, p. H. Gierlik, p. A. Kaczmarek wyłoniła laureatów:
I miejsce- Oliwka z mamą Kingą
II miejsce- Marcelinka z babcią Zdzisławą
III miejsce- Marysia z mamą Kasią
Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia:
Zuzia z mamą Renią, Szymon z mamą Pauliną, Asia z mamą Eweliną, Nikodem z mamą Małgosią, Filip z mamą Kasią Hania z mamą Stenią.
Wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy, nagrody książkowe, upominki oraz słodycze.
To była wspaniała impreza. Organizatorzy podziękowali  za ciekawe występy i zachęcili wszystkie dzieci i rodziców do występów w przyszłym roku.

Elżbieta Mikołajczak