Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ROWEROWA SOBOTA

W upalny sobotni poranek 13 czerwca grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na XIII Rowerówkę Dookoła Gminy pod hasłem „Jedziemy z Markiem”. Głównym celem imprezy było przypomnienie uczestnikom zmarłego tragicznie Marka Ratajczaka, propagatora turystyki rowerowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Uczniowie klas starszych przemierzyli tego dnia aż 33 kilometry. Trasa rajdu obejmowała Miejską Górkę, Gostkowo, Skoraszewice, Kołaczkowice, Dłoń, Piaski, Konary, Sobiałkowo i Miejską Górkę. Podczas postoju na Piaskach uczniowie naszej szkoły dokonali pomiaru dębu posadzonego w 2012 roku na cześć śp. Marka Ratajczaka. Zmęczeni upałem, ale z uśmiechami na twarzach, około godziny 16:00 wróciliśmy do Miejskiej Górki. Grupą kierował pan Kamil Zbaraż, a wspierały go panie: Katarzyna Kędzia oraz Mirosława Ciesielska.

Mirosława Ciesielska