Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PROJEKT PODRÓŻE Z MARIĄ KONOPNICKĄ”

Nasz oddział przedszkolny wziął udział w ogólnopolskim projekcie Podróże z Marią Konopnicką. Projekt skierowany był do placówek przedszkolnych oraz oddziałów   przedszkolnych przy szkołach im. Marii Konopnickiej z całej Polski. W dniu rozpoczęcia projektu, pierwsza placówka z listy otrzymała od autorek projektu literaturę Marii Konopnickiej oraz księgę podróży.
Na podstawie wybranego wiersza, opowiadania dzieci wraz nauczycielem tworzyły swoją pocztówkę i wklejały do księgi podróży. Kolejnym etapem projektu było umieszczenie w księdze podróży zdjęcia i krótkiej informacji na temat najciekawszego miejsca znajdującego się w danej miejscowości. Ostatnim etapem było wykonanie ilustracji do wybranego wiersza. Ilustrację do wiersza pt. ,,Pranie” wykonała Joanna Kmiecik.

Anna Walkowiak-Stefan