Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TANGRAMY UKŁADAMY

W dniu 25 marca 2019 w Szkole Podstawowej w Jutrosinie odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny TANGRAM MATEMATYCZNY.
Tangram to starożytna chińska układanka. Tangram tworzy kwadrat składający się z siedmiu części (wielokątów), z których każda część nazywana jest kamykiem lub tanem. Celem gry jest ułożenie przedstawionych figur geometrycznych z dostępnych części tangramu w taki sposób, aby wykorzystać wszystkie części, które muszą do siebie przylegać, ale nie mogą na siebie nachodzić.
Bardzo dobrze z układaniem tangramów poradzili sobie uczniowie naszej szkoły. Wszyscy zajęli miejsca medalowe. W kategorii klas ósmych i klas trzecich gimnazjum pierwsze miejsce zajął Jakub Barteczka z klasy 8c, w kategorii klas szóstych i siódmych drugie miejsce zajęła Zofia Kempa z klasy 7a, a kategorii klas czwartych i piątych trzecie miejsce zajęła Weronika Nawrocka z klasy 5d.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Renata Ratajczyk