Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VI MIĘDZYGMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS V

We wtorek 8 maja odbył się VI Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego dla Klas V organizowany przez Szkołę Podstawową
im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce oraz Szkołę Podstawową w Nieparcie. Konkurs patronatem honorowym objęli: Burmistrz Miejskiej Górki oraz Burmistrz Krobi. W szóstej edycji uczestniczyło 22 uczniów reprezentujących 6 szkół:
Szkołę Podstawową im. Ziemi Biskupiańskiej w Starej Krobi, Szkołę Podstawową im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi, Szkołę Podstawową im. Stanisława Fenrycha w Pudliszkach, Szkołę Podstawową w Nieparcie, Szkołę Podstawową w Sobiałkowie oraz Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce.
Piątoklasiści, którzy w swoich szkołach zwyciężyli w eliminacjach szkolnych, w ścisłym finale mieli 40 minut na rozwiązanie testu złożonego z zadań sprawdzających m.in. znajomość słownictwa i struktur gramatycznych, umiejętność rozumienia tekstu pisanego czy wiedzę o Wielkiej Brytanii.
Zwyciężczynią VI Międzygminnego Konkursu Języka Angielskiego została Hanna Ratajczak (SP w Nieparcie). II miejsce zajęła Martyna Jurkowska (SP w Krobi), a za nią na podium stanął Hubert Kapała (SP w Krobi). W zmaganiach językowych wyróżnienia otrzymało czworo uczniów: Stanisław Stroka (SP w Miejskiej Górce), Mieszko Wojciechowski (SP w Krobi), Oliwia Worwa i Krystian Pakosz (oboje z SP w Starej Krobi). Nagrody i upominki dla zwycięzców i pozostałych uczestników konkursu ufundowali: Burmistrz Miejskiej Górki Pan Karol Skrzypczak, Szkoła Podstawowa w Nieparcie oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Nieparcie.
Do sukcesu uczniów przyczynili się także ich nauczyciele prowadzący: Ewa Majsnerowska, Maria Kaźmierczak, Sylwia Wałkiewicz (SP w Krobi), Katarzyna Hankiewicz (SP w Sobiałkowie), Robert Dolata (SP w Pudliszkach), Anna Bielerzewska (SP w Miejskiej Górce), Anna Kukawka (SP w Starej Krobi) i Marcin Musielski (SP w Nieparcie).
Organizatorami konkursu były szkoły reprezentujące dwie gminy: Szkoła Podstawowa w Nieparcie i Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce, a koordynatorami byli: Marcin Musielski (SP w Nieparcie) oraz Anna Bielerzewska, Mirosława Ciesielska i Julita Tomaszewska (SP w Miejskiej Górce).
Pragniemy podziękować uczniom oraz ich nauczycielom za zainteresowanie konkursem. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele języka angielskiego: Mirosława Ciesielska, Anna Bielerzewska, Julita Tomaszewska


S