Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniach 19-23 marca odbywał się w naszej szkole Tydzień Języka Angielskiego. Nauczycielki języka angielskiego, pragnąc promować naukę tego języka, zachęcały uczniów klas I-VII do udziału
w najróżniejszych działaniach.
Uczniowie klas I-III mieli możliwość pokazać swoje talenty nie tylko językowe, ale również plastyczne, poprzez stworzenie obrazkowych słowników o tematyce: Wielkanocny Słownik, Mój dom lub Moje miasto oraz poprzez przygotowanie plakatów tematycznych dotyczących poszczególnych części Wielkiej Brytanii.
Z kolei klasy starsze rywalizowały o klasowy tytuł Mistrza Rozwiązywania Łamigłówek. Każda klasa przez cztery kolejne dni otrzymywała zestawy zadań do opracowania. Zadaniem klas było również przygotowanie gazetki klasowej poświęconej patronowi Irlandii, św. Patrykowi. Pomysłów na wykonanie było wiele, ale oczywiście królował kolor zielony. Zainteresowani uczniowie brali także udział w konkursach indywidualnych: tłumaczenie przysłów angielskich oraz konkurs literowania, który polegał na przeliterowaniu po angielsku 5 wylosowanych wyrazów jak najpoprawniej w jak najkrótszym czasie.
Wiele emocji w każdym oddziale wywołały konkursy przeprowadzane na lekcjach języka angielskiego. Specjalnie na tę okazję została przygotowana prezentacja z multimedialna, dzięki której uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę ogólną dotyczącą sławnych osób pochodzących z krajów anglojęzycznych, jak również kultury, geografii i historii Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii. Czwarto- i piątoklasiści uczestniczyli również w klasowych kalamburach, a przedstawiciele klas VI-VII zmagali się z angielskimi łamańcami językowymi.
Dodatkową atrakcją był Dzień Sławnych Osób. Zainteresowani uczniowie w piątek 23 marca przebrali się za sławne osoby z Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych. Mieliśmy okazję zobaczyć sławne piosenkarki m.in. Taylor Swift czy Selenę Gomez, Królową Elżbietę, Harry’ego Pottera, Jacka Sparrowa, Hermionę, księżną Kate, Abrahama Lincolna oraz wokalistę Guns&Roses.
W klasach IV-VII przyznany zostanie tytuł „The Masters of English” („Mistrzowie Języka Angielskiego”). O wynikach poszczególnych konkursów indywidualnych i klasowych społeczność szkolna zostanie poinformowana w kwietniu podczas apelu podsumowującego Tydzień Języka Angielskiego. Cieszymy się, że konkursy i inne akcje spotkały się z takim zainteresowaniem i już teraz gratulujemy wszystkim tym, którzy zdecydowali się w nich aktywnie uczestniczyć.

Mirosława Ciesielska, Anna Bielerzewska, Julita Tomaszewska