Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

W dniu 9 lutego br. w Ośrodku Kultury Sportu
i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce odbył się gminny konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.
W konkursie wzięło udział 20 uczniów reprezentujących 5 szkół podstawowych
z gminy Miejska Górka (SP Dłoń, SP Sobiałkowo, SP Miejska Górka, SP Konary, SP Gostkowo). Organizatorem konkursu był dyrektor Szkoły Podstawowej w Miejskiej Górce p. Jarosław Latusek.
Każda szkoła wystawiała 4-osobową reprezentację. W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test składający się z 26 pytań. W kolejnym etapie konkursu uczniowie w zespołach wykonywali pracę plastyczną w formie plakatu upamiętniającego powstanie wielkopolskie.
Nad całością przebiegu konkursu czuwała Małgorzata Czapiewska, Katarzyna Maciejak, Małgorzata Kędzia i Renata Ratajczyk.
Nagrody dla uczestników konkursu ufundował burmistrz Miejskiej Górki pan Karol Skrzypczak
i Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Miejskiej Górce. Natomiast poczęstunek zorganizowali Państwo Maria i Marek Buchowscy, właściciele firmy „Joker”.
Po sprawdzeniu prac najlepsze wyniki indywidualnie uzyskali:
I miejsce zajęła Hanna Ratajczak (SP Gostkowo),
II miejsce zajął Karol Grzymisławski (SP Miejska Górka),
III miejsce zajęła Weronika Rabiega (SP Miejska Górka).
W rywalizacji zespołowej uzyskano następujące wyniki:
I miejsce zajęła drużyna: SP Miejska Górka w składzie: Karol Grzymisławski, Aleksandra Jankowiak, Zofia Nowakowska, Weronika Rabiega.
II miejsce zajęła drużyna: SP Dłoń w składzie: Emilia Maćkowiak, Joanna Mikołajczak, Mateusz Plewa, Wiktoria Poprawska.
III miejsce zajęła drużyna: SP Sobiałkowo w składzie: Aleksandra Becela, Natalia Domagała, Alicja Kowalska, Katarzyna Zyber.
Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie oraz zaproszeni goście wysłuchali krótkiego montażu słowno-muzycznego o bohaterach tamtych dni w wykonaniu uczniów klas VII i chóru „Metrum” z SP w Miejskiej Górce.

Małgorzata Czapiewska