Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WYJAZD DO KINA

Klasy 6 a i 7 c wybrały się w dniu 1 lutego br. do kina na film pt. „Cudowny chłopak”. Hasłem przewodnim filmu jest empatia. To niezmiernie poruszająca historia Auggiego, który urodził się z deformacją twarzy. Do 10 roku życia uczył się w domu, na początku piątej klasy został jednak uczniem szkoły publicznej. Główny bohater próbuje odnaleźć się w środowisku szkolnym i chce, by rówieśnicy zobaczyli w nim zwykłego chłopca, by dostrzegli piękno, które kryje się nie w jego wyglądzie, lecz w jego wnętrzu. 
W rolach rodziców Auggie'ego, którego zagrał Jacob Tremblay wystąpili Julia Roberts i Owen Wilson. Wszystkim polecamy ten wspaniały film, który pokazuje nam zasady, jak być lepszymi. Wszyscy zapamiętaliśmy słowa głównego bohatera, które stały się dla nas widzów mottem przewodnim filmu:

„Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owacje na stojąco,
bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat”.

Uczniowie klasy 6a, 7c