Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Kolorowe, puchate i mięciutkie, duże, małe pluszowe misie. To one opanowały nasze przedszkole w dniu 24 listopada. Każdy przedszkolak przyszedł tego dnia ze swoim małym przyjacielem, najukochańszą przytulanką na świecie. Każdy inny, każdy wyjątkowy.
Dzieci uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Misia”
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Poznały historię święta, wspólnie śpiewały o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”
i innych. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe
i plastyczne – dzieci wykonywały Misia Uszatka, wręczyły mu serduszko i szczęśliwe zabrały go do domu, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Dzień Pluszowego Misia zapisał się w przedszkolu pod znakiem uśmiechu oraz wspólnej zabawy.
Na zakończenie „misiowego dnia” przedszkolaki udały się na wystawę zwierztek i ptaków do Domu Kultury.

 Maria Burzyńska