Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZBIÓRKA SŁOIKÓW

W artykule dotyczącym zbiórki słoików na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej zostało przytoczone zdanie Seneki: "Niektórzy bogaci są zbyt biedni by pomagać a biedni zbyt szlachetni by nie podzielić się ostatnią kromką chleba". Należy je zapamiętać, gdyż ma ono niezwykle ważne, ponadczasowe przesłanie. Piękne też były refleksje zawarte w  słowach:  „Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat… czyjś świat”. Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia. Odkryjmy w sobie radość dzielenia się, bo to naprawdę ogromna wartość!
Na świecie jest wielu wolontariuszy, którzy pracują  w różnych krajach, warunkach, przy różnych zadaniach. Oni odkryli radość pomagania, radość bezinteresownego dzielenia się sobą (swoim czasem, talentami, uwagą) z innymi – spróbuj Ty również ją odkryć… Zaryzykuj odrobinę swojego cennego czasu i dobrej woli. Jesteś potrzebny, masz realny wpływ na świat – nie stój bezczynnie.
Jako koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego przy Samorządzie Uczniowskim ponawiam prośbę o zbiórkę słoiczków. Ta prośba nie wymaga większego nakładu sił, może więc warto zastanowić się i wesprzeć poczynania uczestników terapii zajęciowej – przecież słoiki to takie przedmioty niepozorne, najczęściej wykorzystywane głównie w kuchni. Kupujemy w słoikach wiele produktów, po opróżnieniu stają się niepotrzebne. Zanim trafią do śmieci warto zastanowić się, czy mogą się nam do czegoś przydać.
Ze szklanego słoika stworzą piękne wazony na kwiaty - doskonale prezentują się zarówno słoiki przezroczyste bez żadnych dodatków, jak i bogato zdobione. Słoiki doskonale spisują się w biurkowej organizacji. Służą do przechowywanie łazienkowych drobiazgów, są pojemnikami na pędzle, mogą być skarbonką.
Zbierajmy na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej odzież używaną. Z niej powstają użyteczne
i piękne podręczne torby, torebki. Opróżnijmy swoje szafy i ofiarujmy zbędne rzeczy.

Anna Jagła

Jakie słoiki zbieramy?