Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Archiwum Aktualności Rok 2017/18

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 30 kwietnia odbył się w naszej
szkole uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 6b i 6c pod
opieką wychowawców: p. Mirosławy Ciesielskiej i p. Anny Bielerzewskiej.
Oprawą muzyczną zajęła się p. Katarzyna Maciejak, a scenografią – p. Jolanta Krenz
i p. Małgorzata Kędzia.

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE TYGODNIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W poniedziałek 30 kwietnia nastąpiło uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji Tygodnia Języka Angielskiego. Działania podejmowane
w ramach tej akcji miały na celu promocję nauki języka angielskiego. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się w różnych konkursach językowych, plastycznych oraz w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Czytaj więcej...

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS III

Dnia 26 kwietnia uczniowie klas III: Olaf Jarczewski, Filip Dopierała, Dominik Kołata, Tomasz Misiewicz, Hubert Włodarczyk, Patrycja Wróbel, Piotr Niwczyk, Wojciech Węcłaś oraz Franciszek Wadas i Maria Krzyżoszczak, wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Rawiczu.

Czytaj więcej...

PRZYJACIELE ZIPPIEGO

Uczniowie klasy 3c wzięli udział w Programie „Przyjaciele Zippiego”, którego celem jest rozwijanie umiejętności społecznych
i emocjonalnych dzieci.
W ciągu 24 spotkań, poprzez słuchanie opowiadań, wykonywanie ćwiczeń, dzieci uczyły się, jak znaleźć swoje własne rozwiązania problemów, zachęcane były do rozmawiania o swoich uczuciach.

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE KLAS V ZWIEDZILI KRAKÓW

W dniach 19 - 21.04 2018 roku uczniowie
klas V zwiedzili Kraków - to jedno
z najpiękniejszych miast w Polce. Uczniowie wspólnie z przewodnikiem zwiedzali najważniejsze zabytki tego miasta: Wzgórza Wawelskie, Rynek, Bramę Floriańską, Sukiennice, Katedrę z Grobami Królewskimi, Kościół Mariacki a także Smoka Wawelskiego.

Czytaj więcej...

TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Uczniowie SP w Miejskiej Górce uczestniczyli
w „41 powiatowych eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”, którego organizatorem była SP w Chojnie. Wzięło
w nim udział 12 drużyn ze szkół podstawowych i trzy zespoły z klas gimnazjalnych, każda drużyna składała się z dwóch chłopców oraz dwóch dziewcząt.

Czytaj więcej...

II MIĘDZYGMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III

24 kwietnia w naszej szkole odbyła się II edycja Międzygminnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas III. Konkurs swoim patronatem honorowym objął Burmistrz Miejskiej Górki Pan Karol Skrzypczak. Inicjatorkami językowych zmagań oraz ich organizatorkami były nauczycielki języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej
w Miejskiej Górce.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W piątek 20 kwietnia br. gościem w naszym oddziale przedszkolnym był Ratownik Medyczny Pan Rafał Kupczyk z transportu medycznego MES GROUP w Rawiczu. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie.

Czytaj więcej...

ZBIÓRKA KSIĄŻEK

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz w koordynatorem
Anną Jagła zorganizowali zbiórkę książek na rzecz dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Mały Dworek" w Łaszczynie. Były zbierane zarówno nowe jak i używane książki.

Czytaj więcej...