Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Archiwum Aktualności Rok 2017/18

WIANKI

Grupa „My godomy po naszymu” oraz wiele osób zaproszonych przez  miejskogórecki „Klub Seniora” wzięła udział w tradycyjnym obrzędzie puszczania wianków na wodę, który  rozpoczął się uroczystym pochodem  ulicami miasta. Wszystkie grupy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej przeszły
z ulicy Górków nad Balaton, gdzie wrzucono do wody uplecione na tę okazję wianki.

Czytaj więcej...

OGÓLNOSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY
„CZY W NASZEJ SZKOLE SĄ KSIĄŻKOWE MOLE?”

W czwartej edycji konkursu „CZY W NASZEJ SZKOLE SĄ KSIĄŻKOWE MOLE?” udział wzięło 11 uczniów z klas IV – VII. Uczniowie przez cały rok szkolny za wykonywane zadania zbierali punkty.

Czytaj więcej...

XII. edycja Konkursu im. Marii Konopnickiej

W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Miejskiej Górce odbyła się
XII. edycja Konkursu im. Marii Konopnickiej. Do udziału w konkursie zostały zaproszone szkoły podstawowe gminy Miejska Górka. Konkurs jak co roku odbywał się w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej dla klas I-III oraz IV-VII.

Czytaj więcej...

GODNI ZAUFANIA – CZERWIEC 2018

Tytuł „Godny Zaufania” w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej
w Miejskiej Górce otrzymują uczniowie,
którzy są wzorem kultury osobistej, lubiani przez kolegów, pomagający innym lub reagujący w sytuacji zagrażającej zdrowiu lub bezpieczeństwu kolegów.

Czytaj więcej...

RAJD ROWEROWY „JEDZIEMY
Z MARKIEM”

W niedzielę, 1 lipca, odbędzie się XVI Rajd Rowerowy Dookoła Gminy Miejska Górka „Jedziemy z Markiem". Jest to rajd organizowany dla upamiętnienia zmarłego
w 2012 roku Marka Ratajczaka, dyrektora miejskogóreckiej szkoły podstawowej, pasjonata turystyki rowerowej.

Czytaj więcej...

WYCIECZKI PRZEDSZKOLAKÓW

18 czerwca br. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi rodzicami wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Celem naszej wycieczki było ZOO. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Czytaj więcej...

LEKCJE INNE NIŻ ZWYKLE

Uczniowie klasy IIIc, w czerwcu dwa dni spędzili na lekcjach w terenie. Biorąc pod uwagę, że kontakt z naturą i jej rzeczywisty charakter mają decydujące znaczenie dla rozwoju człowieka, trzecioklasiści zabrali koce
i udali się na piknik „Nad Balaton”.

Czytaj więcej...

ROZSTRZYGNIĘCIE CAŁOROCZNEGO KONKURSU WIEDZY O STANACH ZJEDNOCZONYCH

Jak nazywa się flaga Stanów Zjednoczonych? Co oznaczają jej poszczególne elementy? Które stany obejmuje tzw. Great Basin?
W którym stanie urodziło się najwięcej (8) prezydentów Stanów Zjednoczonych?
Na te
i inne pytania odpowiedzi znają uczniowie klas V -VII przejawiający zainteresowanie kulturą, historią i geografią krajów anglojęzycznych.

Czytaj więcej...

TYDZIEŃ KOLORÓW W PRZEDSZKOLU

W minionym tygodniu w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy „Tydzień kolorów”. Kolory to nieodłączny element naszego otoczenia. Umiejętność rozpoznawania ich, poznawania ich znaczenia jest jednym z elementów wychowania. Nauka kolorów, ich utrwalanie na pierwszym etapie edukacji odbywa się przez zabawę.

Czytaj więcej...