Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Archiwum Aktualności Rok 2016/17

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W dniu 23 czerwca po mszy świętej na boisku szkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W trakcie apelu dyrektor szkoły uhonorował kolejnych uczniów tytułem „Godny zaufania”. Uczniowie otrzymali certyfikat i metalową odznakę „Godny zaufania”, którą mogą nosić przez 12 miesięcy od momentu nadania. Tytuł „Godny zaufania” otrzymali: Rozalia Samól (klasa IIIb), Julia Szczepaniak (klasa IIId), Igor Hazner (klasa IIId), Weronika Nawrocka (klasa IIId), Karolina Wadas (klasa Va), Anastazja Gross (klasa VIa) i Patrycja Wilkowska (klasa VIc).
Dyrektor przyznał Nagrody Dyrektora następującym nauczycielom: Małgorzacie Sychała (wicedyrektor szkoły), Renacie Ratajczyk, Hannie Gierlik, Annie Lisek, Dorocie Kasprzak
i Mirosławie Olszak.
Następnie dyrektor szkoły wraz wychowawcami klas czwartych, piątych i szóstych wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem. Takie świadectwo otrzymało 59 uczniów naszej szkoły (15 osób z klas czwartych, 19 z klas piątych i 25 z klas szóstych). Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk wychowawców w salach lekcyjnych.

Pan Dyrektor przypomniał, aby z letnich wakacji przesyłać do szkoły widokówki z wakacji.

Wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

 

KSIĄŻKA JEST DOBRA NA WAKACJE

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”
Wisława Szymborska

Skończył się już rok szkolny, wreszcie mamy wakacje i więcej czasu, z którym nie zawsze wiemy co zrobić. Wakacyjne dni spędzamy na luzie, ponieważ chcemy odpocząć od  tego co dotychczas robiliśmy, chcemy odpocząć od pracy i nauki.

Czytaj więcej...

„MY GODOMY PO NASZYMU” NA „WIANKACH”

W dniu 23 czerwca 2017 r. w ramach projektu „Kreatywni i wierni tradycji" odbyła się impreza pod nazwą „Wianki”, w której udział wzięła grupa „My godomy po naszymu”.
W barwnym pochodzie przemaszerowaliśmy
z ulicy Górków, ulicami Wojska Polskiego
i Jana Pawła II nad BALATON. Pochód prowadziła „Orkiestra Dęta Miejska Górka”. Nad BALATONEM były puszczane na wodę wianki. W części artystycznej wystąpiliśmy
z programem  w gwarze wielkopolskiej.

Czytaj więcej...

Wyniki całorocznego konkursu „Czy w naszej szkole są książkowe mole?”

W roku szkolnym 2016/2017 realizowana była III. edycja konkursu „Czy w naszej szkole są książkowe mole?” W konkursie udział wzięło 25 uczniów z klas IV – VI oraz 6 klas (4b, 5a, 5b, 5c, 6b, 6c).
Celem konkursu było kształcenie wrażliwości uczniów na odbiór słowa pisanego, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, zachęcanie i mobilizowanie uczniów do regularnego czytania, kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej przez kontakt z literaturą  oraz właściwe zagospodarowanie wolnego czasu.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNE WAKACJE

W ramach programu „Bezpieczne wakacje” policjanci jak co roku odwiedzili naszą szkołę. O tym jak bezpiecznie spędzić wakacje, jak zachować się na drodze, aby nie stwarzać zagrożenia, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe przekazali uczniom w naszej szkole asp. sztab. Marcin Spica i mł. asp. sztab Damian Huchrak, funkcjonariusze policji
z Rewiru Dzielnicowych w Miejskiej Górce.

Czytaj więcej...

ZWYCIĘSTWO NAUCZYCIELI

W Szkole Podstawowej w Miejskiej Górce po raz trzeci odbył się mecz w tenisie stołowym między nauczycielami a uczniami. Rozegrano pięć spotkań: dwa single i trzy pojedynki deblowe. Grano do 11 punktów. Każdy mecz rozgrywano do dwóch wygranych setów. Po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu wygrała drużyna  nauczycieli 3-2.

Czytaj więcej...

KOMPUTEROWE RYSUNKI DRUGOKLASISTÓW

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas drugich uczęszczający do świetlicy szkolnej doskonalili umiejętność rysowania w programie komputerowym Paint. Najładniejsze prace można obejrzeć w zakładce „Galeria”.
Pomysłodawcą przedsięwzięcia był wychowawca świetlicy Arkadiusz Kaczmarek.

Arkadiusz Kaczmarek

PRZEDWAKACYJNA WYCIECZKA

Uczniowie klasy 5b w środę 14 czerwca wybrali się na kolejną wycieczkę pociągiem. Tym razem celem podróży był Wrocław. Zwiedzaliśmy stolicę Dolnego Śląska z nieco innej perspektywy – jeździliśmy po mieście meleksami, czyli małymi elektrycznymi pojazdami. Towarzyszył nam przewodnik, dzięki któremu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat tego pięknego miasta.

Czytaj więcej...

NIEPOKONANI

W roku szkolnym 2016/ 2017 w szkolnej świetlicy powstała drużyna w piłce nożnej. - Początkowo uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej rozgrywali mecze między sobą, ale widząc ich talent itd. postanowiłem, że rozegrają mecze ze starszymi kolegami. Tak powstała  świetlicowa drużyna piłkarska składająca się głównie z uczniów klas trzecich, ale należy do niej również trzech chłopców
z młodszych klas.

Czytaj więcej...